Zelektryfikowany Streamliner. 2

Opływowy i ponadczasowy design długo wyczekiwanego modelu IONIQ 6, drugiego w gamie submarki IONIQ przeznaczonej wyłącznie dla pojazdów elektrycznych. Nowy IONIQ 6 ma aerodynamiczny kształt i w innowacyjny sposób wykorzystuje zrównoważone materiały, aby odzwierciedlić wartości cenione przez dzisiejszych klientów pojazdów elektrycznych.

Światowa premiera

Obejrzyj światową premierę IONIQ 6

Odkryj model Hyundai IONIQ 6

Poznaj design modelu IONIQ 6.

IONIQ 6 charakteryzuje się czystymi, prostymi liniami i czystą, aerodynamiczną formą, którą projektanci Hyundai określają jako Efektywność Emocjonalną.
SangYup Lee, Executive Vice President and Head of Hyundai Design Center
IONIQ 6 łączy emocjonalną zbieżność funkcjonalności z estetyką. Wyróżniający się, opływowy projekt jest wynikiem ścisłej współpracy inżynierów i projektantów, z obsesyjną dbałością o szczegóły i wartościami zorientowanymi na klienta.

- SangYup Lee - Wiceprezes Wykonawczy i Szef Hyundai Design Center -

Stylistyka

Projekt skoncentrowany na człowieku.

IONIQ 6 demonstruje etyczne i unikalne wzornictwo dzięki wydajności energetycznej i zrównoważonemu wykorzystaniu materiałów. Projekt IONIQ 6 od samego początku był skoncentrowany na człowieku, a przestrzeń wewnętrzna rozwijała się jednocześnie z formą zewnętrzną. Podjęto wysiłki, aby zmaksymalizować i zoptymalizować przestrzeń wewnętrzną, rozciągając ją z przodu i z tyłu, co zaowocowało wyjątkową, opływową sylwetką i przestronnym wnętrzem.

The Hyundai all-electric IONIQ 6 Streamliner parked in the city streets from the rear.

Tylny spojler.

Aerodynamiczne właściwości IONIQ 6 są zasługą eliptycznego spojlera inspirowanego skrzydłem z wingletem, delikatnej struktury ogona łodzi i świateł oddzielających po obu stronach tylnego zderzaka.
The Hyundai all-electric IONIQ 6 Streamliner with over 700 Parametric Pixels in the city from the front.

Parametryczne Piksele.

IONIQ 6 wykorzystuje ponad 700 pikseli parametrycznych w różnych miejscach, takich jak reflektory, tylne lampy zespolone, przednie dolne czujniki, ozdoby otworów wentylacyjnych i wskaźniki na konsoli środkowej, aby wzmocnić tożsamość submarki IONIQ w całym pojeździe.

Wnętrze

Przemyślana przestrzeń osobista.

Wnętrze w kształcie kokonu modelu IONIQ 6 służy także jako wygodna przestrzeń osobista, pełna praktycznych funkcji i zrównoważonych materiałów, aby ułatwić świadomą, przyjazną dla środowiska mobilność.

The Hyundai all-electric IONIQ 6 interior with interactive Pixel lights on the steering wheel.

Oświetlenie pikselowe.

Złożone z 4 punktów interaktywne oświetlenie pikselowe na kierownicy umożliwia łatwą komunikację między kierowcą a pojazdem.
The Hyundai all-electric IONIQ 6 front doort interior with more breathing room and storage.

Przednie drzwi.

Usunięcie przycisków z przednich drzwi poprawiło uczucie przestronności i zapewniło więcej miejsca do przechowywania.
Video controls message for mobile devices Video controls message for desktop devices Last slide message
 1. The Hyundai all-electric IONIQ 6 interior with a modular touchscreen dashboard.

  Deska rozdzielcza z ekranem dotykowym.

  Modułowa deska rozdzielcza z ekranem dotykowym łączy 12-calowy w pełni dotykowy wyświetlacz systemu multimedialnego i 12-calowy cyfrowy zestaw wskaźników. Konsola środkowa typu mostek zapewnia wygodne i obszerne miejsce do przechowywania w samochodzie.

 1. 1
Video controls message for mobile devices Video controls message for desktop devices Last slide message
 1. The Hyundai all-electric IONIQ 6 interiors ambient lighting with a spectrum of 64 colours.

  Dwukolorowe oświetlenie nastrojowe.

  Użytkownicy mogą wybierać spośród palety 64 kolorów i sześciu dwukolorowych motywów opracowanych przez ekspertów Hyundai ds. kolorów, aby pomóc kierowcom i pasażerom poczuć się wygodnie i komfortowo.

 1. 1

Odkryj esencję opływowej prostoty.

Poczuj inspirację stojącą za IONIQ 6 w tym filmie: opływowa sylwetka, czysta objętość ciała, technologia i możliwości przestrzeni: wymyślone na nowo. Aerodynamiczne i emocjonalne, zamaszyste krzywe i gładkie linie oddają hołd kultowym, opływowym pojazdom z lat 20. i 30. – zaprojektowanym na nowo z myślą o dzisiejszej zrównoważonej mobilności.

Prophecy

IONIQ 6 ma swoje korzenie w koncepcie Prophecy.

Nazwa mówi wszystko. Kiedy zaprezentowaliśmy w pełni elektryczny koncept „Prophecy” w 2020 roku, jedno było jasne. Zamiast być czystą koncepcją, jego nazwa nawiązuje do faktu, że ten pojazd jest poligonem doświadczalnym dla pomysłów i funkcji, które wkrótce znajdą się w pojazdach produkcyjnych. A dwa lata później IONIQ 6 jest tym proroctwem (ang. Prophecy).

Video controls message for mobile devices Video controls message for desktop devices Last slide message
 1. Sensous Sportiness.

  Zastosowanie filozofii Sensuous Sportiness szczególnie widoczne jest w bocznym profilu samochodu, którego kształt przywodzi na myśl kamienie oszlifowane przez działanie wiatru i deszczu. Rozciągająca się od przodu do tyłu linia przecina nadwozie nadając lekkości oraz podkreśla ponadczasowość projektu. Dzięki dynamicznemu i eleganckiemu tyłowi typu boat tail odnosi się wrażenie, że samochód jest w ciągłym ruchu nawet, gdy stoi w miejscu.

 2. Wyjątkowa aerodynamika.

  Nadwozie zapewnia doskonałą aerodynamikę, która jest niezwykłe istotną kwestią w projektowaniu pojazdów elektrycznych. Zastosowane felgi w kształcie śmigieł samolotu, nie tylko dodają szyku i charakteru, ale także wymuszają odpowiedni przepływ powietrza w celu poprawy osiągów pojazdu. Zintegrowany spoiler wpływa na odpowiednią aerodynamikę i zwiększa siłę docisku, polepszając stabilność i kontrolę podczas jazdy z dużymi prędkościami.

 1. 1
 2. 2
Video controls message for mobile devices Video controls message for desktop devices Last slide message
 1. Przestronne wnętrze.

  Dzięki zastosowaniu joysticków w nowym projekcie wnętrza pasażerowie mają jeszcze większą swobodę. W trybie relaksu mogą zająć wygodną pozycję na odchylonych do tyłu fotelach i oglądać treści wyświetlane na rozciągającym się na całej szerokości ekranie, który pochyla się, aby zapewnić lepszą widoczność.

 1. 1

Elektryczny koncept Prophecy.

Prophecy jest inspirowany filozofią projektowania Sensuous Sportiness i uosabia „optymistyczny futuryzm”, który koncentruje się na emocjonalnym związku między ludźmi a samochodami poprzez równoważenie natury i technologii, emocji i praktyczności.

Bądź na bieżąco.

Światowa premiera IONIQ 6 odbędzie się w lipcu tego roku. Hyundai ujawni pełną specyfikację, w tym funkcje i zaawansowane technologie zelektryfikowanego Streamlinera IONIQ 6.